DAVET

Sevgili Öğrencilerimiz;


Hemşireler hizmet sunumlarında etkin ve istendik sonuçları yakalayabilmek için sürekli değişime ayak uydurmak ve inovasyon sürecini hizmetlerine entegre etmek zorundadırlar. Hemşirelik eğitiminin en temel yapı taşlarından birisi de bireylerde yaratıcılığı geliştirmektir. Mesleki eğitimin ilk basamağında hemşirelik öğrencilerine ilk öğretilen ilkelerden biri de “Hemşire Yaratıcıdır” yaklaşımıdır. Değişen sağlık bakım gereksinimleri dikkate alındığında hemşirelik yaratıcı, araştırıcı, bilgiye ulaşan, bilgi üreten ve bilgiyi kullanabilen meslek üyelerine ihtiyaç duymaktadır.


2012 yılından itibaren hemşirelik hizmet sunumlarında etkin ve istendik sonuçları yakalayabilmek, sürekli değişime ayak uydurmak ve inovasyon sürecini hizmetlerimize entegre etmek amacıyla inovasyon çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Hemşirelikte inovasyon sürecinin önemi dahilinde planladığımız "2. Uluslararası İnovatif Hemşirelik Kongresi”ni 16-18 Nisan 2020 tarihinde İstanbul, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir'de yapmayı planlıyoruz. Bu yıl kongremizde bir ilk olarak 1. İnovatif Hemşirelik Öğrencileri Sempozyumu'nu da öğrencilerimizin katkı ve katılımları ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Sempozyumumuzda öğrencilerimizin inovatif buluşlarıyla katılabilecekleri yarışmamızla birlikte alanında etkin hocalarımızın ve sizlerin sunumları ile bilimsel bir şölen yaşatmayı hedefliyoruz. Sempozyumumuza katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

 

Sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.


Dr. Öğr. Üyesi Yeliz DOĞAN MERİH
Dernek ve Kongre Başkanı

Prof. Dr. Merdiye ŞENDİR
Kongre Başkanı
 © 2020 | İnovatif Hemşirelik Derneği | All Rights Reserved